DK 900

Kolonda bulunan kontrol paneli operatöre, kesimi başlatma ve testere hız ayarına kolay erişim sağlar.Kesim başlangıcında operatörün kesim alanından uzakta olmasını sağlar.

Kesim yüksekliği ayarını kolaylaştıran tambur ile operatör kesim alanından uzak durarak kesim yüksekliğini ayarlayabilmektedir.Kesilecek parçaya en yakın şekilde konumlandırmak testerenin ömrünü uzattığı gibi aynı zamanda titreşimini engeller.Bu da daha kaliteli yüzeyler elde etmemizi sağlar.

Sırt faturalı ve konik yapılı alüminyum kasnaklar, kasnaklardaki aşınmayı minimize etmek amacıyla triger kayışlarla çevrelenmiştir.Bu sayede 10mm (3/8") ila 27mm (1") arası şeritler arası kullanımı mümkündür.Kafa grubundaki sırt kılavuzu sayesinde kasnak faturaların aşınması engellenmiş ve şerit ömrü uzatılmıştır.

Hidrolik şerit gerdirme gövde üzerine yerleştirilmiş basınç göstergesi ve tablosuna göre manuel olarak elle ayarlanabilmektedir.Bu manometre sayesinde testerenin az veya çok gerilme olasılığı ortadan kaldıralarak testere ömrü uzatılmıştır.

600mm (23,6") kesim mesafeli sabit çelik döküm tabla uygulanacak fikstürler ile parçanın kesim sırasında sabit kalmasını sağlar.

Stratejik olarak monte edilmiş değiştirilebilir Fiber fırça, alt kasnağın yüzeyini temizler ve hatalı kesim takibine neden olabilecek talaş oluşumunu azaltarak alt kasnak lastiğine verilen hasarı en aza indirir.

Makine standart olarak bir set 10 - 27mm (3/8-1”) şerit testere kılavuzu içerir.Bunlar, aşırı besleme koşullarından kaynaklanan sapmayı en aza indirerek şeridin yan ve arkasına uygun desteği sağlayacaktır.

Standart olarak makinede CE normları doğrultusunda kapak kilitleri ve sivicleri bulunmaktadır.Ayrıca bu switchler çalışma sırasında kapakların açılması durumunda ise şerit testere çalışmasını durdururlar ki böylece operatör, hareketli olan şerit testereye maruz kalmaktan korunur.

10 yıllık üretici garantisi mevcuttur ( Ömür Boyu Kesim Garantisi ). Müşteriler, makinede uygulanan her bir mekanik parçayı (veya benzeri uygulanabilir) 10 yıl boyunca bulabilmektedir.


Metal üretim: 1040, 2080, karbonize çelik, temperli çelik, amco, aluminyum
Dişli Sistemi: Yılmaz Reduktor
Elektronik sistem: Schneider
Hidrolik sistem: Winman
Rulman Sistemleri : SKF