DK 900 Dikey Şerit Testere makineleri, ağır hizmet tipi endüstriyel kullanım için tasarlanmıştır.


STANDART ÖZELLİKLER

Sabit Tabla
Tabla eğimi 45 derece dışa - 15 derece içe
Tabla eğimi 0 derece öne - 0 derece arkaya
2 x 400mm(16") ve 1 x 600 (24") Alüminyum flanşlı, Triger lastikli konik kasnaklar
76 mm'ye (3") kadar üst kasnak gergi ayarı
Kolon üzerinde operatör kontrol paneli
10 mm (3/8") ila 27 mm (1") arasındaki bantlar için karbür destekli bir set kafa grubu
Seçilen testereler için bir set şerit testere kılavuz seti
Talaş fırçası
Çalışma ışığı
Manometre göstergeli manuel şerit testere gerginliği.
Testere Muhafazası
Kapı emniyet siviçleri
Genişlik ayarı için gönye
Kesim yüksekliği ayarı için tambur
Bir (1) ücretsiz Bi Metal testere.
Kullanım kılavuzları ve parça listeleri her zaman çevrimiçi olarak mevcuttur.
Testerenin Kopması durumunda otomatik durma
Acil Stop Düğmeleri


ÖZELLİKLER

 • Testere Gerdirme Ünitesi: Hidrolik
 • Tabla Hareketi: Hidrolik 600mm
 • Tabla Hareket türü: Kayış kasnak sistemi
 • Maks. Kesim Yüksekliği: 400 mm ( 15,7" )
 • Boğaz Kesim ölçüsü: 900 mm
 • Tabla Boyutları: 900mm x 1000mm
 • Tabla Sola Yatma Açısı: 15 Derece
 • Tabla Sağa Yatma Açısı: 45 Derece
 • Tabla Öne Yatma Açısı: N/A
 • Tabla Arkaya Yatma Açısı: N/A
 • Tablanın Yerden Yüksekliği: 890 mm
 • Motor Gücü: 3 kW - 5 kW
 • Testere Dönüş Hızı: İstek üzerine değişebilir.
 • Maksimum Yükleme Kapasitesi: 1000 kg
 • Testere Uzunluğu: 5500 mm
 • Testere Genişliği: 10mm' den 27mm' ye

OPSİYONEL ÖZELLİKLER

DKO - FIBD - 6/9
Invertör kontrollü değişken hız ayarı - Variable frequency band drive.
Şerit Testere dönüş hızı invertör ile kontrol edilir. Bu, operatörlerin farklı iş parçası türlerinde daha verimli kesim yapabilmesi için hız ayarı yapabilmesini sağlar. Aluminyum ve türevi kesim yapacak olan tezgahlar için kesinlikle edinilmesi gereken bir opsiyondur.  

DKO - HMT - 6/9 
Hidrolik Hareketli Tabla - Hydraulic Motion Table
Temel olarak makineler sabit tablalı olarak üretilmektedir. Hidrolik tahrikli tablada , operatör iş parçasını tablaya bağlamalıdır, ardından tabla hareketi hidrolik piston ile yapılır. Ayrıca operatör, tabla üzerindeki limit siviçleri ile kesme uzunluğunu ayarlayabilir. Öte yandan operatör ayrıca kesme hızını da ayarlayabilir ve bu da kesilen yüzeyin tüm kesme uzunlukları için kesim yüzeylerinin %100 aynı görünmesini sağlar. Düz ve rijit kesim istenilen tezgahlarda kesinlikle edinilmesi gereken bir opsiyondur.

DKO - HBTU
Hidrolik Şerit Testere Gerdirme Ünitesi - Hydraulic Bandsaw Tension Unit
Bu opsiyon, yalnızca DKO - HMT opsiyonunun alınmış olması durumunda geçerlidir. Bu opsiyon ile operatörün operasyon öncesinde testereyi gerdirmek için bir el çarkı kullanmasına gerek kalmaz, makine açıldığında gerdirme ünitesi otomatik olarak çalışır. 

DKO - MST - 6/9
Manuel Kayar Tabla - Manual Sliding Table
Temel olarak makineler sabit tablalı olarak üretilmektedir. Bu opsiyon ile tabla operatörün el kuvveti ile öne ve arkaya hareket edebilmektedir.

DKO - PLC
PLC Kontrol Ünitesi - PLC Control Unit
Temel olarak makineler, kontrol panelindeki butonlarla ve bunlara bağlı kontaktörler ile kontrol edilerek çalışır. Bu opsiyon ile makine hareketleri PLC ünitesinin kontrolü altında yapılır ve ayrıca kontrol, 7" Hassas Dokunmatik Ekranlı HMI üzerinden sağlanmaktadır.


DKO - SMT 
Servo Hareketli (Vidalı Mil) Tabla - Servo Motion (Ballscrew) Table
Bu opsiyon, yalnızca DKO - PLC opsiyonunun alınmış olması durumunda geçerlidir. Bu opsiyon ile Temelsan Dikey Şerit Testere Tezgahlarının daha güvenilir ve verimli olduğundan emin olabilirsiniz. Bu seçeneğin birden fazla faydası vardır. Servo motor üzerindeki tork kontrolü, testere ömrünü uzatır ve kesim sonrası iş parçası mükemmel bir yüzey kalitesi ile görülür.

 

DKO-PS
Yaklaşım Sensörü - Proximity Sensor
Bu opsiyon, yalnızca DKO - SMT opsiyonunun alınmış olması durumunda geçerlidir. Bu opsiyon kesim için düşük çalışma süresi sağlar. Bu opsiyon ile operatörün iş parçasını nereye konumlandırdığı önemli değildir, çünkü yaklaşım sensörü malzeme algılayana kadar tabala testereye kadar hızlı bir şekilde hareket edecektir. Daha sonra kesme hızına düşecektir. Bu nedenle operasyon süresi çok daha hızlı olacaktır.


DKO - CL
Püskürtme ile soğutma sistemi - Band Mist coolant system
Yumuşak malzemelerin kesimi sırasında testereler ısınır ve bu durum testere ömrünü kısalttığı gibi kesme hızını da yavaşlatır. Püskürtme Soğutma Sıvısı ile testere her zaman soğuk kalır ve bu nedenle testere kesim ömrü daha uzun olur.

DKO - CAP
Talaş Emme Borusu - Chip Absorption Pipe
İnce ve tozlu kesimlerdeki talaşları toplamak için vakum sisteminin makineye bağlanması için imalat sırasında eklenen bağlantı noktasıdır.

DKO - LWCS - C - 6/9
Dekupaj Tezgahları için Sulu Kesim Sistemi  - Liquid Wet Cutting System For Counter Bandsaws
Soğutma sıvısı ile yapılması gereken kesimler için kontur tezgah tipi şerit testere makinelerinde uygulanan bir çözümdür.

DKO - PDSS - 4
4 Kapıya Kadar Pilz Kapı Emniyet Sistemi - Pilz Door Safety System up to 4 Doors
Bu opsiyon, yalnızca DKO - PLC opsiyonunun alınmış olması durumunda geçerlidir. Temelsan Dikey şerit testere tezgahlarında standart olarak CE uygunluğuna göre kapı emniyet sistemleri bulunmaktadır. EN ISO 13849-1/-2 kontrol sistemi güvenlik standartlarına ulaşmak için Pilz Güvenlik sistemi gereklidir. Bu opsiyon, dört kapıya kadar olan makineler için geçerlidir.

DKO - SAWL
Yarı Otomatik Kaynak Ünitesi - Semi-Auto Welding Shop Unit
Bu opsiyon genellikle delikli ürünlerin kalıp içi tahliyeleri ve iç yüzey kesimlerinde kullanılacak olan testerenin tekrar tekrar kesimi ve kaynatılmasını gerektiren durumlarda tercih edilir.13mm (1/2")'e

DKO - PFU
Dikey Şerit Testereler İçin Boru Sürme Ünitesi - Pipe Feeding Unit For Vertical Bandsaw Machines.
Bu opsiyon genellikle boru ve benzeri ürünlerin boy doğrultusunda sürülerek kesilmesinde kullanılır. 


DKO - WHJ
İş parçası tutma kolu - Workpiece holding jaw with handles
İş parçası tutma kolu, malzemenin daha kolay ve dengeli tutulmasını sağlar.

DKO - LCL
Kesim Hattı için Lazer - Laser for Cutting Line
Yüksek kaliteli yeşil (üretici rengi değiştirebilir) çizgi lazer, operatörlerin iş parçasını tablaya kolay bir şekilde yerleştirmesini sağlar, bu opsiyon ile operatörler kesim çizgisini net bir şekilde görebilir.


G - WP
Yurtdışı Sevkiyatı için kutulama ( Y-PACK Ahşap Kasa )  - Boxing for overseas shipment ( Y-PACK Wooden Box )
Bu opsiyon sadece kontur tezgah şerit testere makineleri içindir. Fiyat standartlara göre değişklik gösterebilir.

DKO - SOTT
Tezgah Kurulumu ve Eğitimi Dekupaj,  XL and LS Tipi Şerit Testere Tezgahları için - Set-up and Training for Counter, XL and LS Type Bandsaw Machines
SOTT (Temelsan Kurulum ve Operatör Eğitimi), iş hayatında yüz yüze profesyonel eğitim almak isteyen müşterilerin Temelsan'dan aldıkları makineyi güvenle ve profesyonelce çalıştırabilmeleri için hazırlanmıştır. Geniş deneyime sahip profesyonel Eğitmen, müşterilerin yerinde 3 Tam İş günü kalacak ve operatöre makinelerin kullanımı ve bakımı için talimat verecektir.


DKO - DMPA
Farklı Motor Güç Uygulaması - Different Motor Power Application
Temelsan DK 900 tipi Şerit Testere tezgahları standart olarak 3 kW güçte motor ile çalışacak şekilde üretilmektedir. Müşterilerimizin talepleri doğtultusunda, tasarım sınırları içerisinde 5 kW güce kadar farklı motorlar kullanılabilmektedir. Bu opsiyon ile ilgili taleplerinizde bizlere dilediğiniz güç miktarını belirtmeyi unutmayınız.


G - DVA
Farklı Voltaj Uygulaması - Different Voltage Application
Temelsan Şerit Testere makinaları standart olarak 380V AC ile çalışacak şekilde üretilmektedir. Fakrlı Voltaj değerlerinde makinalarımızın çalışması elbetteki bu opsiyon ile mümkündür. Fiyat opsiyonlara göre değişklik gösterebilir. DK 900

DK 900 Dikey Şerit Testere Makinesi, Temelsan Mühendisleri tarafından metallerin düzgün, temiz bir yüzey ve verimli bir şekilde kesilmesi için tasarlanmıştır.

Tüm mekanik parçalar, birçok teknik hesaplamayla Temelsan mühendislik departmanı tarafından tasarlanmış ve imal edilmiştir. Ana üretim materyalleri gerekli ve yeterli olabileceği hesaplanan ve öngörülenden her zaman bir adım üst kalitesinde seçilir.

Makine temel konstrüksiyon ve yüksek kaliteli özel mekanik tasarıma ve ayrıca yüksek kaliteli mekanik parçalara sahiptir. Makinelerimizde kullandığımız sistemleri ve markaları aşağıda görebilirsiniz.


Metal üretim: 1040, 2080, karbonize çelik, temperli çelik, amco, aluminyum
Dişli Sistemi: Yılmaz Reduktor
Elektronik sistem: Schneider
Hidrolik sistem: Winman
Rulman Sistemleri : SKF